طراحی آرم و لوگو

۷ نکته کلیدی در طراحی آرم و لوگو – قسمت اول

نویسنده: حامد قربانی

در مطلب قبل با نام “تاریخچه و سبک طراحی آرم تجاری” به بررسی تاریخچه و سبک طراحی آرم و لوگو شرکت های مختلف پرداختیم. اما برای یک طراحی آرم و لوگو حرفه ای به طوریکه یکی از عوامل موثر برندسازی شود و در ذهن مخاطب ماندگار شودچه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ در این مطلب و ادامه آن در قسمت دوم در مورد نکاتی که در هنگام طراحی آرم و لوگو باید در نظر بگیریم تا لوگوی خوب و با کیفیتی داشته باشیم می پردازیم:

۱_ سادگی در طراحی آرم و لوگو: یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات در طراحی آرم و لوگوی حرفه ای سادگی در طراحی ولی در عین حال قدرتمند بودن آن است. تبعا برندسازی این گونه لوگوها که سادگی رکن اصلی آنهاست هزینه و زحمت بیشتری را در پی خواهد داشت اما در صورت برند شدن این لوگوها یا آرم ها ماندگاری در ذهن بیشتر و همچنین وفاداری به برند در مشتریان را به همراه خواهد داشت. از معروف ترین طراحی آرم و لوگو هایی که اصل سادگی در آن ها رعایت شده است می توان به نایک و اپل اشاره کرد.

طراحی آرم و لوگومنحصر به فرد و خلاق باشید…

۲_ منحصر به فرد بودن طراحی آرم و لوگو : یکی از نکاتی که به شدت باعث عدم جذب مخاطب و یا حتی در برخی موارد دلزدگی آنها شود کپی برداری از طرح های دیگران است. اگر از فونت خاص و یا در اصطلاح از لوگوتایپ استفاده می کنید تا جایی که امکان دارد از منحصر به فرد و خاص بودن فونت طراحی آرم و لوگوی خود اطمینان حاصل نمایید.

۳_ بهره گیری از خلاقیت در اشکال: بعضا در برخی از لوگوهای خاص مانند طراحی آرم و لوگو به صورتی ترکیبی از چندین اشکال می باشد که با دقت بر روی آن می توان تصاویر مختلف و جذابی را بر روی آن دید. هرچقدر طراحی به صورت خلاقانه تر باشد ماندگاری آن در ذهن و جذابیت بیشتری خواهد داشت.

طراحی لوگو و آرم

جهت طراحی لوگوی اختصاصی با ما تماس بگیرید: ۷۷۶۵۳۳۸۵_۰۲۱

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *