طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی

۷ نکته در طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی – قسمت آخر

نویسنده: حامد قربانی

در مطلب قبلی به ۳ نکته دیگر از نکاتی که باید در استفاده از طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی در نظر گرفت را با هم بررسی کردیم. این نکات شامل استفاده از فونت های جذاب و خوانا، سادگی در طراحی و توجه به جایگاه عناصر در طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی بود. جهت مشاهده قسمت دوم این مطلب بر روی لینک مقابل کلیک کنید: ۷ نکته طراحی پوستر – قسمت دوم

به عنوان آخرین قسمت از این مطلب به ۳ نکته باقی مانده از نکات مورد توجه در استفاده از طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی خواهیم پرداخت:

۵_ توجه به استفاده هوشمندانه از رنگ ها: دنیای رنگ ها دنیای عجیبی ست. تاکنون کتاب های متعددی در مورد تئوری رنگ ها، روانشناسی رنگ ها، تاثیر رنگ ها بر روی ذهن و … تالیف شده اند و این نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد رنگ ها در هر نوع طراحی ست. این اهمیت در طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی مورد استفاده شما نیز باید رعایت شده باشد. توجه به نئوری و روانشناسی رنگ ها به علاوه ی قوه ی تخیل طراح می تواند طرح های زیبایی را به وجود آورد.

وجود تعادل و خلاقیت در طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی

۶_ وجود تعادل در طراحی : در بررسی یک طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی خوب وجود تعادل در طراحی امر مهمی ست که باید بدان توجه ویژه شود. استفاده از تمامی عناصر اعم از عکس ها، نوشته ها، رنگ ها در یک طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی باید به صورت متعادل در کنار هم انجام شده باشد. استفاده از حجم سنگینی از نوشته ها گاها باعث عدم جذب مخاطب شود و یا برعکس استفاده از تصاویر زیاد باعث انحراف تمرکز ذهن مخاطب از موضوع اصلی شود. پس تعادل در طراحی باید جدی گرفته شود.

۷_ خلاقیت در طرح لایه باز پوستر تبلیغاتی : یکی از کلیدهای اصلی خلاقیت دانستن قوانین اما پایبند نبودن به آنهاست. این بدین منظور است که شما قوانین اصلی را بدانید ولی از آنها به گونه ای متفاوت تر، بهتر و موثرتر استفاده کنید.

تیم حرفه ای طراحی پوستر چیلیپ با داشتن کادر متخصص و دانش متدهای روز طراحی در راستای تولید انواع طرح لایه باز پوسترهای تبلیغاتی در خدمت شما عزیزان می باشد.

جهت مشاوره ( رایگان ) ، طراحی اختصاصی پوستر تبلیغاتی خود تماس بگیرید: ۷۷۶۵۳۳۸۵_۰۲۱

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *