10 نکته طلایی ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی

۱۰ نکته طلایی ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی موثر – قسمت دوم

نویسنده: حامد قربانی

در مطلب قبلی به یکی از نکات کلیدی ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی پرداختیم. در این مطلب به موارد دیگر می پردازیم:

۲_ سناریوی عالی گام دوم ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی موثر:

در ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی زمان و هزینه رابطه مستقیم با یکدیگر دارند. آنچه که باید بسیار به آن اهمیت داده شود بیان کردن خیلی سریع و شفاف پیام تبلیغاتی شماست. معمولا زمان ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه می باشد. پس داشتن یک سناریوی عالی که در این زمان کوتاه بتواند تمامی مفهموم را برساند الزامی ست. برای نوشتن یک سناریوی عالی مشاهده تیزرهایی با جهت و سمت و سوی تبلیغات شما کمک شایانی می کند.

۳_ استفاده و یا عدم استفاده از بازیگر در تیزر

تجربه نشان داده است استفاده از بازیگر در ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی می تواند تاثیر گذاری را بیشتر کند. البته ناگفته نماند که بسیاری از آگهی های تبلیغاتی موفق و تاثیرگذاری از بازیگر استفاده نشده است. اما توجه به این نکته الزامی ست که در صورت نیاز از بازیگر حرفه ای استفاده کنید و به هیچ وجه به سراغ دوستان، آشنایان و فامیل نروید.

۴_ با یک گروه حرفه ای و با تجربه همکاری کنید

بسیاری از شرکت ها هستند که کار را ساده کرده اند و تمامی مراحل کار اعم از نوشتن سناریو، فیلمبرداری ، بازیگری، تدوین، موسیقی و … را بر عهده میگیرند. البته کیفیت کار این شرکت ها با یکدیگر فرق دارد و به همان اندازه که هزینه پرداخت می کنید کیفیت تیزر تبلیغاتی تلویزیونی شما نیز متفاوت خواهد بود.

۵_ وسایل لازم را جهت فیلمبرداری فراهم کنید

قبل از انجام فیلمبرداری از هماهنگی مکان و یا در اصطلاح لوکیشن، هماهنگی بازیگران، آمادگی تمامی محصولاتی که قرار است جهت ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی فیلمبرداری شوند و بقیه موارد فراهم شود که اختلالی در روند پروژه به وجود نیاید.

۶_ هماهنگی صدا و تصویر باهم:

در ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی گاهی اوقات صرفا از موسیقی متن استفاده می شود و در برخی موارد دیگر از گوینده (نریشن) استفاده می شود. در استفاده از موسیقی باید به هماهنگ بودن آن با تصویر و در هنگام استفاده کردن از گوینده به هماهنگ بودن جنس صدا، نوع لحن و انرژی نسبت به محصولی که تبلیغ آن را انجام می دهید دقت کنید.

جهت مشاده آخرین قسمت مطلب ۱۰ نکته طلایی در ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی بر روی لینک مقابل کلیک کنید: ساخت تیزر تبلیغاتی تلویزیونی _ قسمت آخر

جهت مشاده و سفارش ساخت آگهی تبلیغاتی تلویزیونی توسط تیم حرفه ای چیلیپ تماس بگیرید: ۷۷۶۵۳۳۸۵_۰۲۱

    یک نظر

  1. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *