طراحی لوگو و آرم

۷ نکته کلیدی در طراحی لوگو و آرم – قسمت دوم

نویسنده: حامد قربانی

در قسمت اول این مطلب با عنوان “۱۰ نکته در طراحی آرم و لوگو- قسمت اول” به سه نکته از نکانی که در طراحی لوگو و آرم حائز اهمیت است را بررسی کردیم. عنوان این ۳ مورد به اختصار شامل “سادگی در طراحی”، “منحصر به فرد بودن طراحی لوگو و آرم ” و “استفاده از خلاقیت در اشکال مورد استفاده ” بود. حالا در قسمت دوم این مطلب به نکات باقی مانده می پردازیم. نکاتی که در صورت رعایت آنها می توانیم بگوییم که طراحی لوگو و آرم موفقی انجام شده و قابلیت برندسازی را دارا می باشد.

۴_ آرم های در حال حرکت و یا فعال : در یک سری از طراحی لوگو و آرم ها از نماد اشیا و اشکال در حال حرکت استفاده می کنند . مانند چرخ دنده ها و … . توییتر در آرم جدید خود از یک پرنده در حال پرواز استفاده می کند. این امر به زنده بودن آرم یا لوگو کمک شایانی می کند.

طراحی لوگو و آرم تجاری۵_ عدم استفاده از کادر دور : در گذشته مرسوم بود که برای طراحی لوگو و آرم از یک حاشیه دور و یک کادر استفاده می شده است. اما امروزه این امر کمتر مورد استقبال قرار می گیرد. وجود کادر دور طرح بیشتر آن را شبیه به یک مهر می کند تا یک آرم و لوگو . پس بهتر است در طراحی آرم و لوگو از آن استفاده نکنیم.

اصول فنی را در طراحی لوگو و آرم رعایت کنید.

۶_ در نظر گرفتن نسبت تقارن:  به طور کلی در طراحی لوگو و آرم یک قانون کلی وجود دارد. این قانون می گوید که اکثر لوگوها از به هم پیوستن کمان ها تشکیل شده اند. اگر به آرم اپل بنگریم به وضوح شاهت این قانون خواهیم بود.

طراحی لوگو و آرم۷_ رنگ در طراحی لوگو و آرم : تاثیر رنگ ها و روانشناسی آنها تاثیر مستقیم بر روی طراحی لوگو و آرم حرفه ای دارد. به طوریکه گاها با انتخاب نادرست رنگ ها با توجه به فعالیت شما تاثیر چندان جالبی بر روی مخاطبین می گذارد و این چندان خوشایند نیست. همچنین استفاده از رنگ سازمانی خود در طراحی آرم و لوگو و قابلیت تک رنگ شدن لوگو از مواردی ست که باید مورد توجه قرار گیرد.

واحد طراحی آرم و لوگو چیلیپ با دارا بودن کادر متخصص طراحی و عضو رسمی انجمن طراحان گرافیک ایران و همچنین رعایت تمام استاندارد ها لوگوی شما را با دقت و ظرافتی کم نظیر طراحی و پیاده سازی می کند.

جهت مشاوره و سفارش طراحی لوگو با ما تماس بگیرید: ۷۷۶۵۳۳۸۵_۰۲۱

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *